Az 1970-es évek a lakberendezésben a színek és formák forradalmát hozta el. Az otthon tele volt merész árnyalatokkal, organikus formákkal és geometrikus mintákkal. Az akkori álomnappali középpontjában a narancsos-barnás árnyalatú bársony kanapé és robusztus fa dohányzóasztal állt. Kedvelték az ívelt formákat és az alacsonyabb dohányzóasztalokat. Elmaradhatatlan volt a magas háttámlájú fotel is, lehetőleg lábtartóval kiegészülve. Ez volt az az időszak, amikor a lakások karaktert és egyediséget kaptak, a tapéták geometrikus mintái és az élénk színek kavalkádja izgalmassá tette az otthonokat.
A következő két évtizedben a lakberendezési stílusok a praktikum mentén elkezdtek szelídebb formát ölteni. Egyre nagyobb hangsúlyt kapott a használhatóság és megjelentek az első, modern, multifunkcionális bútorok is. Kiemelt fontossággal bírt a helytakarékosság is. Megjelentek az egységességre törekvő étkező garnitúrák. A hálószobákban a sötétebb tónusú ágykeretek és gardróbszekrények hódítottak. A nappalik jellegzetes bútora a hatalmas szekrénysorok voltak, melyekben helyet kapott a TV, a porcelán díszek és a videokazetták is. Megjelentek a kibővíthető kanapék és tárolós kisbútorok, amik segítettek helyet nyerni a kisebb lakásokban is. Az 1990-es években közkedveltté váltak a fényes csempék, az üveg asztallapok, gyakran fémmel kombinálva.
Az ezredfordulót követő évek elhozták a letisztult formák és skandináv stílus fénykorát. Az otthonok egyre szellősebb elrendezést kaptak, inkább kevesebb, de minőségi bútorokra kezdtek összpontosítani az emberek. A hálószobában is érvényre jutott a magas funkcionalitás, és teret nyertek a világos, megnyugtató színek. Az étkezőkben megjelentek az elegáns, vékony lábú asztalok és ergonomikus székek. Elterjedtek a könnyedény használható fiókos tárolók, összecsukható asztalok, helytakarékos és multifunkciós kisbútorok. Megjelentek az első moduláris nappali bútorok, amiket igény szerint lehetett összeállítani, átrendezni, bővíteni, s ezzel párhuzamosan elindult a fenntarthatóság és az okos bútorok iránti igény.
Napjainkban a lakberendezés okosabb, fenntarthatóbb és rugalmasabb, mint valaha. A technológia, a funkcionalitás és a dizájn tökéletes harmóniába került. Egyre népszerűbbek a moduláris szekrénysorok mellett a moduláris ülőgarnitúrák is, személyre szabható, bővíthető és variálható nappalikat alkothatsz a segítségükkel. A hálószobában a technikai fejlődés tovább emeli a kényelmet és a pihenés élményét: állítható magasságú matracok, állítható ágyak, vezérelhető hangulatvilágítás igyekszik tökéletessé tenni a pihenést. Kiemelkedő az újrahasznosított anyagok, és természetes anyagok, mint a fa és a bambusz használata. Az étkezők szintén igazodnak a kényelmi funkcióikkal: állítható magasságú és bővíthető asztalok, forgó, karfás, kárpitozott, ergonomikus étkezőszékek jellemzik a modern trendeket.
A közeljövőben egyre nagyobb hangsúlyt kap majd a fenntarthatóság és helytakarékosság. vajon eljön valaha a pillanat, amikor néhány mozdulattal átalakítható lesz az egész nappalink? Egy biztos: a lakberendezés nemcsak a dizájn és anyaghasználat fejlődését, hanem az emberek életmódjának alakulásait is tükrözik.