Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Egyszínű, mégsem unalmas! A monokróm dizájn szabályai és titkai

Egyszínű, mégsem unalmas! A monokróm dizájn szabályai és titkai

Ha igazán kifinomult, letisztult és mégis karakteres enteriőrre vágysz, a monokróm lakberendezés lehet a tökéletes választás. Egyetlen szín árnyalataival játszva egységes, harmonikus, mégis izgalmas otthont hozhatsz létre – legyen szó egy tágas családi házról vagy egy aprócska városi lakásról.

De vajon hogyan lehet ezt a stílust úgy kivitelezni, hogy az ne legyen unalmas vagy egyhangú? Hoztunk néhány praktikus és inspiráló tippet!

 

A monokróm enteriőrök nemcsak eleganciát sugároznak, hanem vizuálisan tágasabbnak is mutatják a teret. A színkontrasztok hiánya miatt a helyiségek nyugodtabbnak, rendezettebbnek hatnak, ami különösen jól működik kis alapterületű otthonokban.

Ha van egy szín, amit egyszerűen nem tudsz megunni, és szívesen körülveszed magad vele, akkor ez a lakberendezési megoldás számodra telitalálat.

 

 

Legyen szó mély zöldről, lágy bézsről, elegáns szürkéről vagy romantikus rózsaszínről, az alapot adó színnek olyannak kell lennie, amely hosszú távon is kellemes a számodra. Ne ragadj le egyetlen tónusnál. Egy jól megtervezett monokróm enteriőr titka, hogy a szín különböző árnyalatait variáld. Itt nincs helye éles színváltásoknak. Ha például egy mélyzöld enteriőrt tervezel, akkor a fekete-fehér kiegészítők helyett inkább az olíva, a smaragd vagy a fenyőzöld különböző tónusaival dolgozz. Egy bézs alapú nappaliban a törtfehér, homokszín és karamell tónusok igazűn szuper árnyalatok lehetnek, élettelivé és gazdagabbá teszik a látványt. 

 


 

Mivel a monnokróm összhatásban nem lehet kontraszt vagy sokféleség, ez az elegnaciája kulcsa. ez Nagy előnye a monokróm tervezésnek, hogy sokkal nagyobb szabadságot ad a minták és textúrák terén. Kimondottan igényli, hogy a különböző felületetk kombinálásával izgalmasabbá tedd a látványt. A bársony, lenvászon, fa, üveg vagy éppen a fényes és matt felületek kombinálása mélységet ad a térnek. Gondolj például egy elegáns szürke enteriőrre, ahol a puha szőnyegek, a struktúrált falfelületek és a selyemfüggönyök összhangja teszi különlegessé az összképet.