Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Így tervezz egyedi berendezést elemes bútorokból

Így tervezz egyedi berendezést elemes bútorokból

Az elemes bútorok egyik legjobb tulajdonsága, hogy teljesen egyedi kombinációkat alkothatunk velük, emellett bármikor átrendezhetőek és képesek felfrissíteni az egész lakás megjelenését. Van, aki kifejezetten szereti következetesen egy stílusú bútorzattal összehangolni az egész lakást, és van aki kreatívan válogatja és kombinálja akár több egymáshoz illő, mégsem azonos bútorcsaládból az egyes elemeket.  A bőség zavara, a lehetőségek végtelen száma sokszor bizony kihívást jelenthet. Könnyű elveszni a részletekben, ha még nem vagy rutinos lakberendező. Van néhány apró trükk, amiket ha szem előtt tartasz a kivitelezés során, garantáltan szuper lesz a végeredmény. Ebben segít neked az alábbi cikkünk, ahol átvesszük veled lépésről lépésre, hogy mi mindennel érdemes foglalkoznod a tervezés és vásárlás során.

1. lépés: a mérés. Fontos kiemelt figyelmet fordítani a nyílászárókra, légkondicionáló berendezésre, falon kívül futó csövekre, konnektorokra, radiátorokra, sőt még a  radiátor szabályozó csapját is le kell mérnünk, hogy ne akadályozza az ajtók vagy fiókok nyitását. Arra is számolj helyet, hogy a radiátor szabályozó gombját kényelmesen állítani tudd a fűtési szezonban. Minden bútor elemre számolj rá 1-1 centimétert, hogy ne érjen kellemetlen meglepetés akkor sem, ha nem teljesen függőlegesek a falak.

 

 

2. lépés: a biztonságos rögzítés megtervezése: fontos előzetesen felmérni, hogy a fal állapota lehetővé teszi-e majd a szekrények biztonságos rögzítését, vagyis elég stabil-e a fúráshoz, csavarozáshoz, megfelelő-e a teherbírása. Kérdés esetén forduljunk szakemberhez, akik megbízható megoldással tudnak szolgálni.

 

3. lépés: a stílus és szín kiválasztása. Már a tervezés legelején érdemes tisztázni, hogy milyen színű, karakterű bútorban gondolkodunk, mert nagyrészt ők fogják meghatározni a szoba jellegét. Nyugodt, harmonikus térhez mindenképpen világos fa vagy fehér korpuszt válasszunk. Ha kedveljük a modern, karakteres, loft enteriőröket, akkor színes, vagy szürke-fekete bútorokat keressünk. A klasszikus terekhez díszesebb formavilág, elegáns fehér vagy tölgy és dió színek lesznek megfelelőek.

 

 

4. lépés: a funkciók listázása. Írjuk össze, hogy az adott szobában milyen feladatokat kell ellátnia, ehhez társítsuk a kiválasztott elemeket. Nem baj, ha egy funkcióhoz több bútort is listázunk, illetve ha egy adott elemhez több, akár jövőbeli funkciót is tudunk csatolni, így lesz hosszútávon rugalmasan alakítható a bútorzatunk.

 

 

5. lépés: az elrendezés megtervezése. Minimális kézügyességgel egy négyzetrácsos lapon már meg tudjuk rajzolni a várható látványtervet. Érdemes méretarányos egységekben rajzolni. Használjunk bátran különböző magasságú elemeket egymás mellett a levegős és izgalmas hatásért, váltakozhatnak a nyitott, zárt és üvegajtós felületek is. Ne feledkezzünk meg a fiókokról sem, nincs olyan szoba ugyanis, ahol ne lenne szükség rájuk. A tároláson túl kalkuláljunk helyet a köztes dekorációknak is: képeknek, vázáknak, szobanövényeknek. Ha túl tömören, csak a tárolásra szorítkozunk tervezéskor, könnyen iroda hangulatúvá válhat a végeredmény. Még a minimalista enteriőrökben is elfér egy-két visszafogott, letisztult dísztárgy, ami meghitté varázsolja a szobát.