1. A kevesebb néha több. A külön tanulósarok az első felnőttes átalakulás egy gyerekszobában, Jó tesz, ha van egy-két személyes dekoráció vagy jelleg a tanulósarokban is, de óvatosan bánj a színekkel és formákkal, hogy ne terelje el majd a figyelmet a házi feladatról.
2. Kreatív pihenés. A kicsik számára nem könnyű kihívás ezt az átmenetet megélni az ovis évekből a sulis időszakba lépve. Fontos még a tanulás és a játék egyensúlya. Legyenek számára elérhetők a kreatív tevékenységeihez használt eszközei is még, hogy szabadidejében nyugodtan rajzolhasson, színezhessen, alkothasson, A szabadon alkotó pihenés feltölti őket és fejleszti a gyerekek készségeit.
3. Az iskolatáska. Érdemes az iskolatáskának egy dedikált helyet kiválasztani, hogy ne kallódjon láb alatt a szobában: lehet ez fali akasztó, asz asztal alatt vagy a fel mentén, a lényeg, hogy mindig a saját helyére kerüljön
4. Rend a lelke mindennek. A rendszerezők elengedhetetlenek lesznek, hogy a gyerekek megtanulják a rend megtartását, hiszen számos új eszközt kell hétről hétre használniuk majd, Lehet ez fali tároló vagy fiók rendszerező is, érdemes a kicsikkel együtt kialakítani, hogy minek hol lesz a helye, így jobb eséllyel tud majd rendezett környezetet fenntartani a tanulósarokban is.
5. Funkciók szétválasztása. Bár csábító lehet az asztalra kitenni egy tálka nassolni valót, érdemes már a kezdetekkor arra tanítani a gyereket, hogy a minőségi munkát tiszta környezetben tudja majd elvégezni, Inkább tartsatok uzsonna szünetet a tanulás közben, legalább picit átmozgatja a tagjait is, s visszatérve frissebben és tiszta felületen tudja folytatni teendőit.
+1 A legjobb motiváció a sikerélmény. Készíts egy sikerfalat a tanulósarok közelében, ahol matricákat ragaszthattok egy-egy sikeres feladat elvégzése után, Ezek a célkitűzések az idő folyamén alakíthatók a gyermek tempójához, feladataihoz. Az ő korukban fontos, hogy rövid idő alatt teljesíthető és jól körülhatárolt feladatokat lássanak maguk előtt,. Használjátok szelektíven: pl a számára nehezebb feladatok elvégzésének ösztönzésére. Hogy hosszabb távon is lelkesítse a matricák gyűjtése, beszéljétek meg, hogy hány darab matrica után jár neki egy apró meglepetés. Fontos, hogy valóban kis dolgokkal lepjétek meg, hogy az elsődleges motiváció maga a sikerélmény maradjon számára.
Sok sikert az évkezdéshez!