stílus kisokos
Stílus kisokos - lakberendezés minimalista stílusban
A BútorCity blog cikksorozata segítséget nyújt mindazoknak, akik új szobát terveznek, vagy meglévő otthonukat szeretnék frissíteni egy adott stílus mentén.
Minden részben egy népszerű lakberendezési irányzatot mutatunk be, tömör és praktikus formában – így a vásárlás, tervezés vagy kivitelezés során akár ellenőrző listaként is használhatod.
Mit jelent a minimalista stílus a lakberendezésben?
A minimalista lakberendezési stílus eredetileg szigorúan letisztult, modern térszervezést jelentett, gyakran társult steril hatással és markáns szabályrendszerrel. Az elmúlt évek során azonban a minimalizmus finomodott: mára már egy lágyabb, élhetőbb, más stílusokkal is keverhető változata lett népszerűvé.
A modern, letisztult otthon kialakítása így sokkal elérhetőbbé vált a mindennapi lakberendezési gyakorlatban is.
Stílus kisokos – A Hampton stílus jellemzői
A BútorCity blog cikksorozatának célja, hogy rövid, tömör és praktikus stíluskalauz formájában segítséget nyújtson mindazoknak, akik szobát terveznek berendezni vagy felújítani.
Egy-egy népszerű lakberendezési stílust veszünk górcső alá, ám a megszokott magazinos formátum helyett most olyan formában mutatjuk be az irányzatokat, amelyeket akár vásárlási listaként is használhattok.
A Hampton stílus lényege – Nyugalom és tengerparti hangulat
A Hampton stílus (más néven: tengerparti stílus vagy coastal stílus) legfőbb célja, hogy a tengerparti életérzést és a nyaralás meghitt nyugalmát idézze meg az otthon falai között – egész évben.
Az enteriőr minden részletében arra törekszik, hogy a lakásból nyugalmat és könnyedséget árasztó, napfényes és levegős tér váljon.
Stílus kisokos – A bohém stílusú lakberendezés alapjai
Cikksorozatot indítottunk a BútorCity blog oldalán azzal a céllal, hogy gyors és hatékony segítséget tudjunk nyújtani, amikor szobát terveztek berendezni vagy felújítani.
Egy-egy lakberendezési stílust veszünk górcső alá, de a megszokott magazinos formátum helyett ezúttal tömören és gyakorlatiasan foglaljuk össze az adott irányzat főbb elemeit. A cél, hogy a vásárlás során akár listaként is tudjátok használni az információkat.
A bohém stílus jelentése és eredete
A bohém stílus (boho stílus) az egyik legszabadabb és legmegengedőbb irányzat a lakberendezés világában. Eredetileg a hippi korszakra vezethető vissza, ahol a színek, minták és kultúrák sokszínűsége uralkodott. A bohém enteriőr lényege az egyéniség szabadságának megjelenítése, a szabályoktól való eltérés és a természetközeli hatás előtérbe helyezése.
A bohém stílusban bátran keverednek a különféle textúrák, formák, kultúrák, és történeti elemek – ettől válik igazán különlegessé.
Stílus kisokos – A Glamour lakberendezési stílus jellemzői
Cikksorozatot indítottunk a BútorCity blog oldalán azzal a céllal, hogy gyors és hatékony segítséget nyújtsunk, amikor szobát terveztek berendezni vagy felújítani.
Minden részben egy-egy lakberendezési stílust veszünk górcső alá. Ezúttal a Glamour stílus főbb jegyeit mutatjuk be, mégpedig tömören, praktikus szempontok szerint – hogy a vásárlás vagy tervezés során konkrét kapaszkodóként tudjátok használni.
Mi az a Glamour stílus?
A Glamour stílusú lakberendezés az utóbbi években egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ragyogást, eleganciát és luxust sugall – mindezt ízlésesen, stílusosan, akár különféle irányzatokkal vegyítve.
A Glamour enteriőr lehet klasszikus vagy modern hangulatú, de jól kombinálható bohém, retró vagy épp minimál stílusjegyekkel is. A lényeg mindig a pompás megjelenés, a csillogó felületek és a kifinomult luxus.
Stílus kisokos – A Farmhouse lakberendezési stílus jellemzői
Cikksorozatot indítunk a BútorCity blog oldalán azzal a céllal, hogy gyors és hatékony segítséget tudjunk nyújtani, amikor szobát terveztek berendezni vagy felújítani.
Egy-egy lakberendezési stílust veszünk górcső alá, ám a megszokott magazinos formátum helyett ezúttal tömören foglaljuk össze az adott irányzat főbb elemeit – amit a bútorvásárlás vagy szobaátalakítás során listaként is tudtok majd használni.
Mi az a farmhouse stílus?
Ebben a részben bemutatjuk a farmhouse stílus főbb jellegzetességeit, amely az egyik legmelegebb, legotthonosabb lakberendezési irányzat napjainkban.
A farmhouse stílus eredete a francia vidéki (rusztikus) lakberendezési stílusból származik, és a parasztházak, tanyák meghitt, praktikus hangulatát idézi. A stílus lényege, hogy az otthon melegét a természetes anyagokkal és a nosztalgikus kiegészítőkkel kelti életre.
Stílus kisokos - a Provence-i lakberendezési stílus jellemzői
Cikksorozatot indítunk a BútorCity blog oldalán azzal a céllal, hogy gyors és hatékony segítséget tudjunk nyújtani, amikor szobát terveztek berendezni vagy felújítani. A cikksorozat célja, hogy minden lakberendezési stílust tömören, könnyen áttekinthető formában mutassunk be, amit akár vásárláskor listaként is használhattok.
Ebben a részben a Provence stílus főbb jellemzőit gyűjtöttük össze, amely egyre népszerűbb hazánkban is a természetességet, nyugalmat és vidéki bájt keresők körében.
A Provence stílus eredete
A provanszi lakberendezési stílus a dél-franciaországi vidéki otthonok hangulatát idézi meg. Gyökerei a természetközeli, napfényes, harmonikus élettér kialakításában rejlenek, ahol a rusztikus fa bútorok, kőburkolatok, kovácsoltvas elemek és kézzel készített dekorációk dominálnak.
Provence-i stílusú bútorok és anyaghasználat
-
Természetes fa bútorok, lehetőleg kissé kopott, antikolt hatással (fehérre festett, koptatott felületek)
-
Kő és tégla burkolatok, látszógerendák a mennyezeten
-
Kovácsoltvas kiegészítők, mint például ágykeretek, lámpák vagy tükörkeretek
-
Kerámia és textil dísztárgyak, virágmintás textilek, len és pamut anyagok
Színek és fény a provence-i enteriőrben
A Provence stílusú otthonok kulcsa a világos, napfényes hangulat megteremtése. A domináns színek:
-
Fehér és törtfehér
-
Levendulalila, világoszöld, égszínkék, homokszín
-
Pasztell árnyalatok minden mennyiségben
Az enteriőr célja, hogy nyugodt, pihentető atmoszférát sugározzon. A természetes fényt könnyű, áttetsző függönyökkel, világos falszínekkel lehet tovább fokozni.
Stílus kisokos - a Loft, azaz az ipari lakberendezési stílus alapjai
A BútorCity lakberendezési stílus kisokos sorozat célja, hogy rövid és gyakorlatias segítséget nyújtson azoknak, akik szobát terveznek berendezni vagy felújítani. Minden részben egy-egy népszerű lakberendezési stílus kerül fókuszba, tömör, könnyen átlátható formában – így akár egy gyors bevásárlólistaként is használható a cikk vásárláskor.
Ebben az epizódban a Loft stílus (vagy más néven indusztriális lakberendezés) jellegzetességeit mutatjuk be.
Mitől különleges a loft stílus?
A loft stílusú otthonok eredetileg gyárépületekből, műhelyekből átalakított tágas, nyitott terekből alakultak ki, elsősorban New Yorkban az 1950-es évektől. Bár Magyarországon ritka az ipari épületek lakótérré alakítása, a loft hangulat otthoni megidézése néhány jól megválasztott bútorral és dekorációval is elérhető.
Kulcselemek egy loft stílusú enteriőrben
-
Nyers falfelületek – betonhatás, natúr vagy fehérített tégla, vakolatlan falak
-
Látszó szerkezetek – gerendák, csövek, acélelemek, ipari hatású világítás
-
Fém és üveg kombinációja, jellemzően fekete acélvázas részletekkel
-
Letisztult, nagy méretű bútorok természetes fa vagy fém kombinációjával
-
Nagy belmagasság és nyitott terek érzetének megőrzése – akár optikailag is
Stílus kisokos - a high-tech ultramodern lakberendezési stílus
A BútorCity lakberendezési stílus kisokos sorozatában ezúttal az egyik legdinamikusabb, legkorszerűbb irányzatot mutatjuk be: az ultramodern (vagy más néven high-tech) lakberendezést.
Ez a stílus a jövő otthonát idézi, és azok számára ideális választás, akik szeretik a letisztult formákat, az okos megoldásokat és a technológiai újításokat a mindennapokban is.
Ebben a részben bemutatjuk a high-tech lakberendezési stílus főbb jellegzetességeit.
Mi jellemzi az ultramodern lakberendezési stílust?
-
Letisztult vonalvezetés, geometrikus formák
-
Monokróm színpaletta: fekete, fehér, szürke, ezüst, acélkék
-
Magasfényű felületek, üveg, fém, króm és lakkozott elemek
-
Minimalizmus – kevesebb bútor, kevesebb dekoráció, több tér
-
Okosotthon megoldások, LED világítás, hangvezérelt eszközök
Stílus kisokos – a klasszikus stílus lakberendezésben
A BútorCity blog cikksorozatának célja, hogy gyors és hatékony segítséget nyújtson, amikor szobát terveztek berendezni vagy felújítani.
Minden egyes részben egy-egy lakberendezési stílust mutatunk be röviden, lényegre törően. Nem klasszikus magazinos formátumban, hanem használható, letölthető és alkalmazható listaként, amit vásárláskor is könnyen használhattok.
Ebben a részben a klasszikus stílusú lakberendezés főbb jellemzőit vesszük górcső alá.
Mi jellemzi a klasszikus stílust a lakberendezésben?
A klasszikus lakberendezési stílus a harmóniát, az időtálló eleganciát és a kiegyensúlyozott arányokat képviseli. Az antik enteriőrök inspirálta megoldásokra épít, de modern változatban is újraértelmezhető.
A klasszikus stílus a mai lakberendezésben már sokkal több szabadságot ad, mint korábban. Kombinálható a modern elemekkel, és új formákban is megjelenik – különösen igaz ez például a szteppelt bársony kárpitozás esetén, amely manapság újra divatos, luxushatású trendként tűnt fel.
Stílus kisokos – A zen stílus lakberendezésben
A BútorCity blog új cikksorozatának célja, hogy gyors és hatékony segítséget nyújtson minden olvasónknak, amikor szobát terveztek berendezni vagy felújítani.
Minden részben egy-egy népszerű lakberendezési stílust veszünk górcső alá. Nem a megszokott, hosszadalmas magazin stílusban tesszük ezt, hanem tömör, lényegre törő összefoglalókkal, melyeket akár egy vásárlási lista alapjaként is használhattok.
Ebben a részben a zen stílus világába kalauzolunk el benneteket.
Mi jellemzi a zen stílust a lakberendezésben?
A zen stílus nem csupán vizuális megközelítés, hanem egy életfilozófia, amely mélyebb jelentést hordoz minden berendezési elem mögött. E stílus a zen buddhizmus alapelveiből táplálkozik, célja pedig a belső nyugalom és harmónia megteremtése.
A zen stílusú lakberendezés arra törekszik, hogy a nyugati világ nyüzsgését ellensúlyozva olyan otthont teremtsen, amely elcsendesít, feltölt és mentálisan is kiegyensúlyozottá tesz.